Ennek ellenére a hómentes helyeken támadásba indult a vegetáció. Lombot bontanak a fák és cserjék, vörösfenyő, hárs, gesztenye, most indul a juhar és még kicsit gondolkozik a nyír.
Gyönyörűen újul természetes úton a bükkösök alatti újulat, a tavalyi bőséges makktermés csodás eredmények elérésére ad reménységet.
Előbújtak a hüllők is, gyíkokat, kígyókat és már békát is lehet látni.
Csodálatos alpesi virágözön borítja az almok legelőit, de az erdőknek is meg van a maguk lágyszárú virágfaunájuk.
Ez a bejegyzés a tavaszi időszak alatt folyamatosan fog aktuális képsorokkal frissülni, hogy megfelelő tájékoztatás álljon az olvasó, látogató számára.
A Wank hegység tetején aztán sikerült egy magányos keresztcsőrű tojót fotóznom. A felvétel készítését viszont másnak sikerült megörökíteni.
A hegy délre néző oldalán és az alsóbb szinten azonban már teljes pompájában tombol a tavasz.
Erdész szívvel élő ember számára pedig kimondhatatlanul kedvesek a következő képek. Jól példázzák és az újulat megjelenésének intenzitásából látszik, hogy a klímaváltozás következtében a bükk nyertes fafajként fog az Alpok magassági régióiban a fenyvesek rovására terjeszkedni.
Persze ez további problémák forrása lesz. Meg fog jelenni az eddig teljesen hiányzó vaddisznó és az előzőekben fotózott, speciálisan a fenyőmagra, mint táplálkozási forrásra evolúció során alkalmazkodott keresztcsőrűk a jövőben nehéz helyzetbe kerülhetnek.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése